V Lomech 2376/10a, 149 00 Praha 4 - Chodov

ČZU PEF – HUBRU (Laboratoře pro studium lidského chování)

HUBRU (laboratoře pro studium lidského chování) je unikátní pracoviště při PEF ČZU v Praze. Spojuje laboratoř pro výzkum použitelnosti (Usability Lab) a laboratoř pro práci s virtuální realitou. Obě laboratoře jsou podpořeny možností využívat vybavení biometriky a představují průlom v oblasti komplexního výzkumu lidského chování.

Pro stanici použitelnosti, určenou pro týmový výzkum, jsme zpracovali realizační projekt, podle kterého jsme dodali a nainstalovali audiovizuální techniku. Na celek byl následně zpracován projekt skutečného provedení souboru AV techniky.

 

Co bylo dodáno?

  • Moderní sestava AV komponent integrovaných a zkombinovaných tak, aby svými funkcemi umožnily co největší variabilitu při návrhu výzkumných případů.
  • Čtveřice kamer snímající celkový obraz prostoru a sedící participanty při vedení rozhovorů a dalších aktivitách.
  • Ve výzkumném prostoru jsou na protilehlých bočních stěnách umístěné velkoplošné displeje pro zobrazení zadání, instrukcí a dalších informací potřebných pro participanty s ohledem na obsah výzkumu.
  • Eye-tracking systém – speciální kamery sledující pohyb očí, cíl pohledu a další složky.
  • Pár půlkruhových stolů pro participanty vybavených konektivitou pro napojení participantských pracovních PC do datové sítě a AV řetězce v technickém zázemí. Participanti mohou komunikovat mezi sebou a s vedoucím výzkumu pomocí bezdrátových headsetů, které jsou umístěny v dokovacích stanicích rovněž na stolech.
  • Vybavení pracoviště technické obsluhy včetně monitorové stěny ke kontrole AV signálů pomocí výkonné obrazové střižny. Sestřih záznamů uložených v diskovém poli probíhá vzdáleně na střižnách na bázi PC.

 

Technická specifikace

 

Videořetězec

Jádrem videořetězce je obrazová střižna schopná obsloužit až 20 různých obrazových vstupů ve formátu HDSDI s možností práce s rozlišením HD. Na vstupy střižny jsou připojeny konvertované obrazové výstupy kamer a pracovních stanic participantů. Dále je možné zpracovávat obrazové výstupy ze střižen nebo z diskového pole napojeného na stanici MAC Pro vybavenou ThunderBolt rozhraním s HDSDI obrazovými převodníky pro 6 vstupů a 2 výstupy.

Výstupy obrazové režie jsou určeny pro monitorovou stěnu, náhledy ve výzkumném prostoru a pro displeje vedoucích výzkumu. Další duplikované výstupy ze střižny jsou napojeny do obrazových streamerů, které umožní přenášet AV obsah generovaný ve stanici použitelnosti do akademické sítě ČZU.

Alternativní obrazové zdroje s bezdrátovým přenosem AV obsahu bude možné napojit přes Apple TV nebo jiný systém pro bezdrátový přenos obrazu z mobilních zařízení dle operačního systému.

Audiořetězec

Jádrem audiořetězce je výkonný plně konfigurovatelný zvukový procesor s otevřenou vnitřní architekturou rozšířený o dodatečné vstupy a výstupy. Na vstupy a výstupy procesoru jsou napojeny bezdrátové komunikační sadyparticipantů. Procesor je propojen vstupy i výstupy se střižnou. Programové i dorozumívací zvukové signály jsou zpracovány v DSP a šířeny do ozvučovacích a monitorovacích reproboxů dle potřeby a daného provozního režimu.

Galerie

Společnost AVT Group a.s. byla založena v roce 2013. Od počátku máme jasnou vizi - poskytovat profesionální služby v oblasti audiovizuální techniky a prostorové akustiky. Pod jednou střechou koncentrujeme kompletní tým certifikovaných odborníků z této oblasti, který se pohybuje na českém trhu již od přelomu tisíciletí.

Od roku 2014 jsme držiteli certifikátu QMS ISO 9001 
od renomované společnosti Quality Austria.

KONTAKTY

Adresa:
V Lomech 2376/10a
149 00 Praha 4 Chodov
Metro Opatov

Pobočka Brno – JIC INBIT
Kamenice 771/34
625 00 Brno-Bohunice

E-mail:
info@avtg.cz

Telefon:
+420 777 173 174
Copyright © 2020 AVT GROUP a.s.
facebooklinkedinyoutubeinstagram