V Lomech 2376/10a, 149 00 Praha 4 - Chodov

Kancelářská budova MSD Five

AV TECHNIKA INSPIRUJE K LEPŠÍM VÝKONŮM

Na pražském Smíchově vyrostla nová kancelářská budova od společnosti Skanska. Nachází se u řeky poblíž budovy Riverview, pro kterou jsme též projektovali a instalovali AV techniku. Šest pater moderních prostorů vybavených tak, aby vytvářely příjemné a inspirativní pracovní prostředí. A takové prostředí se v dnešní době neobejde bez moderní AV techniky. Tu jsme pro nájemce budovy – společnost MSD – navrhli, vyprojektovali a nainstalovali.

 

 

 

Jaké prostory jsme vybavili AV technikou?

 • Velké auditorium pro pořádání firemních školení a konferencí s unikátní prezentační stěnou složenou z 36 LCD panelů, přípojným místem pro řečníka, otočnými kamerami a stropními mikrofony pro záznam a streaming dění v auditoriu, vše ovládané z přidruženého režijního pracoviště.
 • Kreativní místnost s interaktivní projekční plochou „we-inspire“.
 • Místnosti pro práce menších skupin s dotykovými LCD panely.
 • Zasedací místnosti s dotykovými LCD panely a videokonferencí.
 • Vstupní, komunikační a odpočinkové prostory s LCD panely pro videokonference, firemní informační systém a navádění příchozích osob.

Veškerou techniku jsme navrhli s důrazem na jednoduchost ovládání. Všude, kde je to možné, je využito funkce automatického zapínání či přepínání zobrazovaného obsahu. AV technika je také napojená na firemní síť a umožňuje tak komplexní správu všech prvků AV řetězce.

 

Jaké výhody přináší AV technika v kancelářských provozech?

 • Podporuje efektivitu práce tím, že zjednodušuje průběh zasedání, konferencí i spolupráci týmů napříč celou společností.
 • S pomocí nejnovějších technologií dává zaměstnancům do rukou nástroje, díky kterým mohou lépe rozvíjet svou kreativitu.
 • Pomáhá vytvářet moderní pracovní prostředí, ve kterém se zaměstnanci cítí dobře.

 

Proč bylo zapotřebí řešit i prostorovou akustiku?

V prostorech pro zasedání, prezentace či různá jednání je zapotřebí dobře rozumět těm, co mají slovo. Naopak tam, kde pracujete, nechcete slyšet telefonujícího kolegu. Proto je nutné v takových prostorech zajistit správný poměr akustických prvků, které budou absorbovat nechtěný hluk. V tomto případě jsme konkrétně navrhli:

 • Celoplošný podhled s kombinací dvou akusticky odlišných typů desek a stěnové obklady z akustických absorbérů pro zajištění srozumitelnosti řečníka v auditoriu.
 • Částečný akustický podhled a stěnové obklady v zasedacích místnostech pro zajištění srozumitelnosti během videokonferencí.
 • Akustické paravany, podhledy, stěnové obklady a prostory pro telefonování ve velkoplošných kancelářích pro absorbování nadměrného hluku, který by narušoval akustickou pohodu.

Technická specifikace 

Auditorium

Auditorium je vybaveno videostěnou sestavenou z 36 kusů 55“ LCD monitorů NEC UN551VS. Zdrojem jejího signálu je video wall controller VuWall VuScape VS560M umístěný v racku v režii, kde je i veškerá další AV technika přidružená auditoriu. K ozvučení slouží dvojice pasivních sloupcových reprosoustav Fohhn Linea LX‑500 umístěných po stranách videostěny.

Obrazový záznam pořizují PTZ kamery Optics 20x SDI, jejichž signál je sveden do video střižny Blackmagic ATEM 1 M/E Production Studio 4K, a zvuk snímá devět ruchových mikrofonů Sennheiser zavěšených ze stropu. Pro řečníky a případné dotazy z publika je sál vybaven 16kanálovým bezdrátovým mikrofonním systémem.

Kreativní místnost

Kreativní místnost je vybavena trojicí ultra-short-throw projektorů NEC U321H připevněných ke stěně. Projektory jsou připojené do PC v racku a osvětlují interaktivní plochu we-inspire. O ozvučení se stará dvojice reprosoustav JBL Control CRV umístěných pod stropem.

Místnosti pro práce menších skupin

Místnosti pro práce menších skupin jsou vybaveny 65″ UHD dotykovými LCD panely NEC X651UHD-2 SSTumístěnými na stěně. K ozvučení místností slouží externí reprosoustavy NEC SP-65SM. Na horní hraně LCD je umístěna USB kamera připojená do PC integrovaného v LCD panelu. Zvuk snímá mikrofon Sennheiser zavěšený ze stropu.

Zasedací místnosti

Zasedací místnosti jsou vybaveny videokonferenčními sestavami Cisco MX700 a MX800, které se skládají z dvojice LCD monitorů, videokonferenčního kodeku a dvojice kamer s rozlišením 1080p60. K ovládání videokonference slouží dotykový panel umístěný na stole. Prezentovaný obsah lze do videokonference poslat přes HDMI kabel nebo bezdrátově pomocí systému Barco ClickShare.

Galerie

Společnost AVT Group a.s. byla založena v roce 2013. Od počátku máme jasnou vizi - poskytovat profesionální služby v oblasti audiovizuální techniky a prostorové akustiky. Pod jednou střechou koncentrujeme kompletní tým certifikovaných odborníků z této oblasti, který se pohybuje na českém trhu již od přelomu tisíciletí.

Od roku 2014 jsme držiteli certifikátu QMS ISO 9001 
od renomované společnosti Quality Austria.

KONTAKTY

Adresa:
V Lomech 2376/10a
149 00 Praha 4 Chodov
Metro Opatov

Pobočka Brno
Kamenice 126/3
625 00 Brno-Bohunice

E-mail:
info@avtg.cz

Telefon:
+420 777 173 174
Copyright © 2020 AVT GROUP a.s.
facebooklinkedinyoutubeinstagram