V Lomech 2376/10a, 149 00 Praha 4 - Chodov

Modernizace informačního systému Letiště Václava Havla Praha

Letiště je vysoce citlivý provoz, jehož chod nesmí nic ohrozit. To naše denně odbaví v průměru více než 30 000 cestujících a ti musí být nepřetržitě informovaní. Časy příletů a odletů, čísla letů, bran, zavazadel a mnoho dalších informací svítí z monitorů permanentně 24 hodin denně. Pro zobrazovací techniku je to velká zátěž, a tak rychle stárne její životnost. Proto se vedení letiště rozhodlo obnovit celý arzenál digitálního informačního systému, aby se předešlo rizikům s výpadky či špatnou čitelností obsahu.

 

Co všechno jsme v rámci modernizace řešili?

  • Vyměnili jsme 449 monitorů za nové, určené pro náročný režim 24/7.
  • Nastavili a zkalibrovali jsme vzájemně všechny monitory tak, aby měly stejné podání barev.
  • Navrhli a vyrobili jsme speciální kotevní prvky na míru.

Vyměnit veškerou zobrazovací techniku v provozu, který je v chodu 24 hodin denně má samozřejmě svá specifika a vyžaduje individuální přístup. Všechny práce jsme tak prováděli v nočních hodinách, kdy se na letišti pohybuje nejméně cestujících.

 

Proč technika na letišti rychle zastarává?

Digitální informační systémy zobrazují převážně statické obrázky, které se časem tzv. vypalují do pixelů monitorů. Po změně obrázku je pak stále částečně vidět obrázek předchozí, což zhoršuje čitelnost zobrazovaného obsahu. Čím déle se monitor používá, tím je tato zhoršená čitelnost patrnější a trvalejší.

 

Technická specifikace

Zobrazovací techniku tvoří profesionální velkoformátové LCD monitory určených pro obchodní použití v náročném režimu 24/7. Nainstalováno bylo 372 kusů Samsung LH40DMEPLGC a 77 kusů Samsung LH49PMHPBGC o úhlopříčce 40 a 49 palců.

Rooms are equipped with large-format displays, projectors with screens or Cisco Webex Board video conferencing systems, or combination of those.

Two meeting rooms are separated by a mobile partition, they can create one large room if needed. Both rooms are equipped with Cisco Webex Boards. In one of those room, we have installed two frame projection screens with two projectors. In the suspended ceiling, Extron SF 26CT two-way speaker is built-in. Connection of external devices is possible via Barco CSE-200 wireless presentation system.

Galerie

Společnost AVT Group a.s. byla založena v roce 2013. Od počátku máme jasnou vizi - poskytovat profesionální služby v oblasti audiovizuální techniky a prostorové akustiky. Pod jednou střechou koncentrujeme kompletní tým certifikovaných odborníků z této oblasti, který se pohybuje na českém trhu již od přelomu tisíciletí.

Od roku 2014 jsme držiteli certifikátu QMS ISO 9001 
od renomované společnosti Quality Austria.

KONTAKTY

Adresa:
V Lomech 2376/10a
149 00 Praha 4 Chodov
Metro Opatov

Pobočka Brno – JIC INBIT
Kamenice 771/34
625 00 Brno-Bohunice

E-mail:
info@avtg.cz

Telefon:
+420 777 173 174
Copyright © 2020 AVT GROUP a.s.
facebooklinkedinyoutubeinstagram