V Lomech 2376/10a, 149 00 Praha 4 - Chodov

Nahrávací komplex Janáčkova divadla v Brně

SUPERMODERNÍ STUDIO

Celý nahrávací komplex tvoří nahrávací místnost, hlavní režie (control room), technologická místnost (machine room), hlasatelna (speakrovna) a střižna (production room). Všechny tyto prostory jsme vybavili nejmodernějšími technologiemi a zároveň jsme pro ně vyřešili kompletní dodávku a montáž prostorové akustiky, samozřejmě včetně návrhu pomocí akustických modelů a simulací.

  • Hlavním srdcem celého nahrávacího komplexu je modu-lární nahrávací a produkční systém AVID ProTools S6 s ProTools HDX a plnou integrací DANTE. Systém podporuje až 24-bit/192 kHz v 7.1 surround a je doplněn o širokou škálu AD převodníků. Proto, abychom vyhověli požadované rozmanitosti zvukových úprav, doplnili jsme systém o softwarové plug-in (Waves, Oxford apod.). Nedílnou součástí celého systému je velmi rozsáhlý soubor analogových přístrojů (tzv. outboard) výrobců Avalon, Neve, Focusrite apod. Celé řešení doplňují špičkové reverby Bricasti a Lexicon.

 

Špičková prostorová akustika


Při návrhu prostorové akustiky jsme kladli hlavní důraz na prostor režie, která umožňuje mixáž a úpravy zvukových signálů v optimálním akustickém prostředí. Akustické prvky jsou proto navrženy na míru a objevují se na převážné části stropu i stěn. Ostatní prostory jsou řešeny primárně akustickým podhledem s doplňkovými stěnovými prvky na exponovaných pozicích.

 

"Studio je vybavené nejmodernější technikou, která se v současné době ve světě používá. V České republice momentálně není nikde instalovaný takový rozsah a tak rozmanitá technologie pro zpracování zvuku."

- Ing. Martin Vondrášek

Galerie

Společnost AVT Group a.s. byla založena v roce 2013. Od počátku máme jasnou vizi - poskytovat profesionální služby v oblasti audiovizuální techniky a prostorové akustiky. Pod jednou střechou koncentrujeme kompletní tým certifikovaných odborníků z této oblasti, který se pohybuje na českém trhu již od přelomu tisíciletí.

Od roku 2014 jsme držiteli certifikátu QMS ISO 9001 
od renomované společnosti Quality Austria.

KONTAKTY

Adresa:
V Lomech 2376/10a
149 00 Praha 4 Chodov
Metro Opatov

Pobočka Brno – JIC INBIT
Kamenice 771/34
625 00 Brno-Bohunice

E-mail:
info@avtg.cz

Telefon:
+420 777 173 174
Copyright © 2019 AVT GROUP a.s.
facebooklinkedinyoutubeinstagram