V Lomech 2376/10a, 149 00 Praha 4 - Chodov

Návrh kamerového systému v katedrále sv. Víta

I KATOLICKÁ CÍRKEV CHCE DOBRÝ OBRAZ

V souvislosti s trendem digitalizace obrazových přenosů se Arcibiskupství pražské rozhodlo, že půjde s dobou a analogový kamerový systém v katedrále sv. Víta nahradí moderním digitálním systémem s Full HD rozlišením. My jsme pro ně tento systém navrhli a vyprojektovali. Obrazové signály budou nyní dostupné pro náhled varhaníka, jako efektové a doplňkové záběry pro přenosy TV Noe, dále pro potřeby distribuce na nově navržené mobilní náhledové monitory a také pro potřeby internetového přenosu dění v katedrále formou streamu.

Jaké výhody má navržený systém?

  • Rozšiřuje možnosti využití kamerového řetězce.
  • Respektuje charakter prostoru a s ním spojenou památkovou ochranu.
  • Je ověřený pokusnou instalací přímo v katedrále.

Technická specifikace

Čtveřice stávajících analogových kamer bude nahrazena novými Full HD fixními kamerami Sony EHD – 65SDI s HD-SDI výstupem s tím, že pozice a uvažované přenášené záběry budou shodné s původním systémem. Nově bude doplněna také Full HD PTZ kamera Sony BRC – H900, která bude sloužit jako hlavní zdroj obrazu pro náhledový systém a internetové přenosy a bude napojena do systému hybridním kabelem složeným z optického a UTP kabelu. Signál z fixních kamer bude přenášen po nově instalovaných hybridních kabelech složených z HD-SDI koaxiálního kabelu a UTP kabelu v barevném provedení dle specifikace památkové péče. Ovládání kamer bude řešeno pomocí ovládacího pultu, který komunikuje s kamerami protokolem VISCA.

Galerie

Společnost AVT Group a.s. byla založena v roce 2013. Od počátku máme jasnou vizi - poskytovat profesionální služby v oblasti audiovizuální techniky a prostorové akustiky. Pod jednou střechou koncentrujeme kompletní tým certifikovaných odborníků z této oblasti, který se pohybuje na českém trhu již od přelomu tisíciletí.

Od roku 2014 jsme držiteli certifikátu QMS ISO 9001 
od renomované společnosti Quality Austria.

KONTAKTY

Adresa:
V Lomech 2376/10a
149 00 Praha 4 Chodov
Metro Opatov

Pobočka Brno – JIC INBIT
Kamenice 771/34
625 00 Brno-Bohunice

E-mail:
info@avtg.cz

Telefon:
+420 777 173 174
Copyright © 2019 AVT GROUP a.s.
facebooklinkedinyoutubeinstagram