V Lomech 2376/10a, 149 00 Praha 4 - Chodov

Panoramatická projekce v Servisním centru Škoda

UNIKÁTNÍ 30METROVÁ PROJEKCE

Servisní tréninkové centrum je jedním z nejmodernějších vzdělávacích center v automobilovém průmyslu. Pořádají se zde technická a obchodnická školení pro importéry a prodejce značky z celého světa. Pětipatrová budova nabízí mnoho možností využití. Učebny, školicí a konferenční místnosti a hlavní prezentační sál Vision s kapacitou až 300 osob. V něm se nachází panoramatická projekční stěna o šířce 30 metrů. Po pěti letech provozu nastal čas na modernizaci systému.

Dosavadní řešení bylo nevyhovující ze dvou hlavních důvodů. Nedostačující počet projektorů s nízkým kontrastním poměrem a špatný uživatelský komfort ovládání. Proto jsme navrhli a zrealizovali nový zobrazovací systém, který je svým technickým řešením zcela unikátní.

  • 7 laserových projektorů bylo vybráno na základě výsledků dvou testů.

  • Díky svítivosti 10 000 ANSI lumenů zobrazí i detaily v tmavších částech obrazu.

  • Bezešvé spojení obrazů v jeden celek zajišťuje obrazový procesor Barco E2.

  • Maximální zpoždění obrazu jsou pouhé dva snímky. Samozřejmostí je podpora 4K rozlišení.

 

Uvítací zóna s LED stěnou

Automatická kalibrace do 20 minut

Bezchybné spojení obrazů ze sedmi projektorů do jediného celku je časově náročná operace. Barevné podání je navíc ovlivněno proměnlivými parametry prostředí (teplota a vlhkost) a stářím projektorů. Pro zcela jednotný obraz je nutné provádět kalibraci opakovaně, nejlépe před každou významnou akcí.

  • Kalibrační proces bylo zapotřebí zjednodušit. Proto jsme systém doplnili o automatický kalibrační řetězec, který zajistí bezchybné zobrazení do cca 20 minut.

  • Automatickou kalibraci obrazu mají na starost 4 digitální zrcadlovky.

  • Kalibrace probíhá na dodaném laptopu v softwaru od výrobce projektorů. Díky ní je obraz barevně jednotný v celé své šířce.Celý proces je nyní snadnější a rychlejší.

Technická specifikace

Sál

Instalováno bylo osm laserových projektorů Panasonic PT-RZ970LBEJ  se svítivostí 10 000 ANSI lm. Pro panoramatickou stěnu je určeno sedm z nich, osmý promítá geometrii obrazu s edgeblendingem na pravou boční stěnu sálu.

Automatický kalibrační řetězec sestává ze čtyř DSLR fotoaparátů Nikon D5300 na stativech. Kalibrace probíhá v softwaru přímo od společnosti Panasonic instalovaném na výkonném laptopu.

Šest inteligentních světel Robin LED WASH 600 Plus nahradilo svítidla, která byla v kolizí s projekcí. Nově jsou také ukotvena přímo do stropu.

Odbavovací pracoviště

Zpracování AV signálu řeší obrazový procesorem Barco E2  s přídavnými vstupními a výstupními kartami. Pro jeho ovládání je využíván kompaktní kontrolér Barco EC-50 s dotykovým displejem a tlačítky a programovatelnými ovládacími prvky.

Distribuce signálu do projektorů je zajištěna sadou převodníků Extron s integrovaným přepínačem vstupů.

Odbavovací pracoviště je vybaveno čtyřmi 27" monitory Dell UP2716D UltraSharp (rozlišení 2560 × 1440) a jedním 43" monitorem Dell P4317Q rozlišením 3840 × 2160, který umí zobrazit až čtyři obrazové vstupy najednou.

Galerie

Společnost AVT Group a.s. byla založena v roce 2013. Od počátku máme jasnou vizi - poskytovat profesionální služby v oblasti audiovizuální techniky a prostorové akustiky. Pod jednou střechou koncentrujeme kompletní tým certifikovaných odborníků z této oblasti, který se pohybuje na českém trhu již od přelomu tisíciletí.

Od roku 2014 jsme držiteli certifikátu QMS ISO 9001 
od renomované společnosti Quality Austria.

KONTAKTY

Adresa:
V Lomech 2376/10a
149 00 Praha 4 Chodov
Metro Opatov

Pobočka Brno – JIC INBIT
Kamenice 771/34
625 00 Brno-Bohunice

E-mail:
info@avtg.cz

Telefon:
+420 777 173 174
Copyright © 2020 AVT GROUP a.s.
facebooklinkedinyoutubeinstagram