V Lomech 2376/10a, 149 00 Praha 4 - Chodov

Rekonstrukce areálu Filozofické fakulty MUNI

PROČ KŘÍDA S HOUBOU VE ŠKOLÁCH UŽ NESTAČÍ?

Základním pilířem vzdělávání budoucnosti je propojení výuky s informačními technologiemi, které studentům i vyučujícím přináší nové metody na zefektivnění studia. Pokud chce škola tomuto trendu dostát, musí spojit síly s odborníky z oblasti AV technologií, kteří jí pomohou modernizovat vybavení tak, aby byla v podstatě celá budova školy „online“. A přesně takovými odborníky jsme my. A přesně takovou školou je Filozofická fakulta Masarykovy Univerzity v Brně.

 

Jaké prostory školy jsme vybavili AV technikou?

  • 46 různých typů učeben (seminární, přednáškové, týmové)
  • 2 velké multifunkční posluchárny a 1 přednáškovou aulu
  • 6 výzkumných pracoven a 2 specializované laboratoře
  • Pracovnu děkana a tajemníka, zasedací místnost děkanátu, promítárnu a čítárnu
  • vstupní a komunikační prostory školy

Všechny tyto prostory teď mají zobrazovací, ozvučovací a ovládací systémy, které umožňují použití nejmodernějších výukových a výzkumných metod. Standardně to jsou především různé typy projekčních systémů, videokonference, LCD sestavy, mobilní audio systémy apod. (viz technická specifikace).

 

Jaké výhody jsme škole přinesli?

  • Významnou podporu výuky, vědecké a výzkumné činnosti a také spolupráce týmů na lokální i mezinárodní úrovni
  • Možnost využívat e-learning, který zlepšuje distribuci studijního obsahu, komunikaci napříč akademickou obcí a také samotné řízení studia
  • Díky jednotnosti AV vybavení nejsou vyučující zatěžováni různými způsoby ovládání AV řetězců

V areálu školy jsme se také podíleli na vytvoření speciální kognitivní laboratoře HUME LAB s 3D zobrazovací technologií.

Technické specifikace

Seminární učebny

Seminární učebny jsou vybaveny projektorem Panasonic a vizualizérem Wolfvision na stole vyučujícího. Větší učebny jsou vybaveny dvěma projektory a stropní kamerou Lumens nahrazující stolní vizualizér. V PC učebnách je nainstalována dvojice projektorů Panasonic, sloupová reprosoustava JBL a taktéž stropní vizualizér. Průběh výuky vždy zaznamenává otočná kamera Lumens. Seminární učebny s videokonferencí obsahují interaktivní multidotykové tabule, na které se promítá obraz pomocí profesionálních ultra-short-throw projektorů NECVideokonference je zajištěna kompaktním řešením Avaya, jehož součástí je motorická kamera s 10x optickým zoomem. K němu je připojena otočná kamera Lumens na druhé straně místnosti. Velkoformátový monitor NEC s profesionálním LCD panelem zobrazuje probíhající konferenci. Ve většině učebnách je streamingová jednotka Extron SMP 351 pro e-learning umožňující souběžný záznam a streaming. O celý systém distribuce AV signálu se starají další produkty od Extronu – matice, vysílače a přijímače signálu.

Velká aula

Velkou posluchárnu, včetně katedry, režie a tlumočnické kabiny, jsme vybavili moderní AV technikou s ohledem na multifunkční využití. Širokoúhlé plátno osvětlují 3 projektory NEC o výkonu 7500 ANSI lumen pro duální nebo centrální obrazový režim. Snímání obrazu ze sálu zajišťuje dvojice HD PTZ kamer napojených do centrální AV matice v režii. Audio zajišťuje 8kanálový zesilovací systém Bose. Zadní část prostoru je vybavena indukční smyčkou pro nedoslýchavé. Veškerá AV technika, osvětlení a meziokenní i venkovní žaluzie jsou ovládány přes řídící centrálu v režii.

Galerie

Společnost AVT Group a.s. byla založena v roce 2013. Od počátku máme jasnou vizi - poskytovat profesionální služby v oblasti audiovizuální techniky a prostorové akustiky. Pod jednou střechou koncentrujeme kompletní tým certifikovaných odborníků z této oblasti, který se pohybuje na českém trhu již od přelomu tisíciletí.

Od roku 2014 jsme držiteli certifikátu QMS ISO 9001 
od renomované společnosti Quality Austria.

KONTAKTY

Adresa:
V Lomech 2376/10a
149 00 Praha 4 Chodov
Metro Opatov

Pobočka Brno – JIC INBIT
Kamenice 771/34
625 00 Brno-Bohunice

E-mail:
info@avtg.cz

Telefon:
+420 777 173 174
Copyright © 2020 AVT GROUP a.s.
facebooklinkedinyoutubeinstagram