V Lomech 2376/10a, 149 00 Praha 4 - Chodov

Rekonstrukce kinosálu TV Nova

Vynikající zvuk pro malé prezentace i filmové projekce

Chcete-li vtěsnat do jednoho sálu jednání, školení, prezentace, přednášky a filmové promítání zároveň, musíte vědět, jak funguje prostorová akustika. Nestačí prostor jen vybavit drahými reproduktory a mnout si ruce nad výsledkem. S takovým přístupem spíš zapláčete.

Když nás tedy vedení TV Nova oslovilo ohledně rekonstrukce technologií kinosálu, hned jsme se pustili do důkladné analýzy a měření stávajícího prostoru.

 

Co jsme zjistili?

Projekční systém i prostorové ozvučení byly zastaralé a neodpovídaly současným standardům, špatně navržené obklady způsobovaly nevhodnou dobu dozvuku a v sále navíc vznikala třepotavá ozvěna.

 

Jak jsme tyto problémy vyřešili?

Kombinací různých typů akustických desek a materiálů jsme dosáhli rovnoměrného rozložení akustické absorpce. Na boční stěny jsme navrhli perforované sádrokartonové desky, do přední části sálu umístili kašírovanou minerální vlnu a do rastrového podhledu jsme zabudovali dva akusticky různé typy absorpčních desek.

  • Doba dozvuku nyní odpovídá velikosti sálu, čímž jsme dosáhli kvalitnějšího kvalitnější zvuku.
  • Z hlediska poslechu jsou všechna sedadla sálu rovnocenná.
  • Kmitočtové pásmo řeči jsme nechali mírně zdůrazněné, takže řečníkovi je při prezentaci dobře rozumět, aniž by musel zvyšovat hlas.

Veškeré stavební prvky jsme navrhli tak, abychom podpořili rychlost a jednoduchost realizačních prací (tzn. minimální množství prořezů a snadná instalace kabeláže).

Technická specifikace

Ozvučení

Přední sestava reproduktorů včetně subwooferu od L-Acoustics byla zachována a přemístěna za projekční plochu, což si vyžádalo instalaci nového většího průzvučného plátna. Nevyhovující prostorové ozvučení jsme nahradili nově instalovanými reproduktory L‑Acoustics 5XT. Nové jsou též čtyřkanálové DSP zesilovače L‑Acoustics LA4X optimalizované pro kompletní reprosoustavu. 

V ozvučovacím řetězci je využit AV procesor Marantz AV8802A s adaptivním systémem Audyssey zajišťujícím dynamickou ekvalizaci a fyziologickou regulaci hlasitosti v návaznosti na zbytek audiořetězce a parametry ozvučovaného prostoru.

Ovládání

K ovládání AV řetězce slouží nový tlačítkový panel Extron s HDMI vstupem pro připojení uživatelských zařízení. Pro alternativní obsah je před plátnem instalován motoricky výsuvný stojan pro stávající LCD monitor SONY Bravia.

Promítací kabina

V promítací kabině se nachází nový technologický stojan, ideálně vysoký pro umístění nového laserového projektoru NEC NP-PX803UL (8000 ANSI lm, rozlišení 1920 × 1200) do optimální provozní pozice a veškeré instalované techniky, včetně nového univerzálního BD přehrávače s RS 232 ovládáním.

Galerie

Společnost AVT Group a.s. byla založena v roce 2013. Od počátku máme jasnou vizi - poskytovat profesionální služby v oblasti audiovizuální techniky a prostorové akustiky. Pod jednou střechou koncentrujeme kompletní tým certifikovaných odborníků z této oblasti, který se pohybuje na českém trhu již od přelomu tisíciletí.

Od roku 2014 jsme držiteli certifikátu QMS ISO 9001 
od renomované společnosti Quality Austria.

KONTAKTY

Adresa:
V Lomech 2376/10a
149 00 Praha 4 Chodov
Metro Opatov

Pobočka Brno – JIC INBIT
Kamenice 771/34
625 00 Brno-Bohunice

E-mail:
info@avtg.cz

Telefon:
+420 777 173 174
Copyright © 2019 AVT GROUP a.s.
facebooklinkedinyoutubeinstagram