V Lomech 2376/10a, 149 00 Praha 4 - Chodov

Rekonstrukce světelného a video systému v Mahenově divadle

Pro Mahenovo divadlo jsme dle zadání provedli rekonstrukci a obnovu světelného a video systému. Vybudovali a oživili jsme jednotný řídicí systém pro odbavení videoprojekcí a světelných zařízení z jednoho pracoviště v osvětlovací kabině i z prostoru dočasného technologického pracoviště v hledišti. Zřídili jsme monitorovací systém dohledových kamer pro odbavení představení.

 

Jaké jsou hlavní přednosti nových systémů?

  • Srdce scénického systému tvoří media server MA Lighting, který zvládá ovládání videa a 3D objektů v reálném čase. Automatizovaná světla ROBE a scénické efekty lze ovládat pomocí klasického nebo zájezdového pultu.
  • Nainstalovali jsme laserový projektor o 12 000 ANSI lm, do něhož je distribuován obsah pomocí routeru od Blackmagic Design podporující video ve 4K rozlišení.
  • Režie je vybavena střižnou Tricaster pro míchání 4 videovstupů umožňující současně streaming i záznam.

 

Technická specifikace

Hlavním prvkem video systému je laserový 3DLP projektor NEC s vysokým jasem až 12 000 ANSI. Na stole na míru vyrobeném se nachází tři 28palcové 4K monitory iiyama, pro náhled slouží další dva 40palcové 4K monitory nad stolem. Vše je propojeno do matice Smart Videohub 12G 40×40 od Blackmagic Design, který podporuje video formáty v rozlišení až 2160p60.

Srdce scénického systému tvoří media server MA Lighting, který zvládá ovládání videa a 3D objektů v reálném čase. Automatizovaná světla ROBE a scénické efekty lze ovládat pomocí klasického nebo zájezdového pultu. O systém světelného signalizačního návěstí se stará moderní řešení ASL Cue Light System.

Galerie

Společnost AVT Group a.s. byla založena v roce 2013. Od počátku máme jasnou vizi - poskytovat profesionální služby v oblasti audiovizuální techniky a prostorové akustiky. Pod jednou střechou koncentrujeme kompletní tým certifikovaných odborníků z této oblasti, který se pohybuje na českém trhu již od přelomu tisíciletí.

Od roku 2014 jsme držiteli certifikátu QMS ISO 9001 
od renomované společnosti Quality Austria.

KONTAKTY

Adresa:
V Lomech 2376/10a
149 00 Praha 4 Chodov
Metro Opatov

Pobočka Brno
Kamenice 126/3
625 00 Brno-Bohunice

E-mail:
info@avtg.cz

Telefon:
+420 777 173 174
Copyright © 2020 AVT GROUP a.s.
facebooklinkedinyoutubeinstagram